Onderzoek naar Obstructief Slaapapneusyndroom (OSAS)

U bent bij uw huisarts of specialist geweest, omdat u klachten heeft die kunnen passen bij Obstructief Slaap Apneu Syndroom (OSAS), oftewel nachtelijke ademstops. Dit ontstaat door een tijdelijke afsluiting in de luchtwegen terwijl u slaapt. Dit gebeurt dan meerdere malen per uur.


Klachten die kunnen passen bij OSAS zijn o.a.:
• Hard snurken
• Vermoeidheid
• Overdag in slaap vallen
• Hoofdpijn na het wakker worden
• Prikkelbaarheid
• Concentratieverlies

Afdeling

Longgeneeskunde

Lees meer

Onderzoek

U krijgt een vragenlijst en een slaapdagboek meegestuurd. We vragen deze thuis in te vullen en mee te nemen naar uw volgende bezoek op de poli Longgeneeskunde.
Let u op dat u de voor- en achterkant van de vragenlijst invult?

Om de diagnose te kunnen stellen, is een slaapregistratie nodig. Dit houdt in dat u gedurende een nacht wordt aangesloten op een apparaat, dat tijdens uw slaap een aantal waarden meet. U slaapt hiermee gewoon thuis. U gaat op uw eigen tijd naar bed en u mag in de houding slapen die u gewend bent. Het is belangrijk dat uw eventuele partner u deze nacht niet wakker maakt of aanstoot als u snurkt of een ademstop heeft. De volgende ochtend koppelt u de apparatuur zelf af. Hoe dat moet, wordt u bij de aansluiting uitgelegd. Op de volgende werkdag levert u het apparaat tussen 8.15 en 8.45 uur in op de poli Longgeneeskunde.

Lees voor meer informatie de folder 'Osas van klachten tot diagnose'

Contact

Heeft u na het lezen van deze informatie nog vragen, neem dan contact op met de polikliniek Neurologie.

  • Longgeneeskunde (0344) 67 49 08 - maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur