Spraakapraxie (verbale apraxie)

Onze hersenen gebruiken schema’s voor het uitvoeren van handelingen die uit meerdere onderdelen of bewegingen bestaan. Zo zijn er schema’s voor eten, lopen en aankleden. Dankzij deze schema’s weten we vanzelf in welke volgorde wij handelingen moeten uitvoeren en gaat dit vrijwel helemaal automatisch. Hierdoor kunnen we zelfs verschillende dingen tegelijk doen, bijvoorbeeld ons aankleden en praten tegelijk, want we hoeven er niet iedere keer over na te denken hoe we de handelingen moeten uitvoeren.
 
Bij een verbale apraxie kan het schema voor het programmeren van de spraak niet meer goed worden gebruikt. De spieren werken nog goed maar het aansturen van de spieren geeft problemen. De oorzaak van dit probleem is hersenletsel, zoals een beroerte, een trauma door een ongeluk of een hersentumor.
Hoe ziet het behandeltraject eruit?

Hoe ziet het behandeltraject eruit?

Afdeling

Logopedie

Lees meer

Meer over

  • Wat is Verbale apraxie?
  • Wat doet een logopedist?

Lees alles op www.logopedie.nl

Deze informatie komt van www.logopedie.nl 

Contact

Heeft u een vraag voor één van onze Logopedisten? De afdeling Logopedie is bereikbaar via het onderstaande telefoonnummer.

  • Logopedie (0344) 67 43 36 - maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur